• Kurumsal yatırımcıların yeni gözdesi ‘ticari gayrimenkul’

  Yatırım fonları ve emeklilik şirketleri arasında son dönemde yükselen trend, ticari gayrimenkule yatırım yapmak. 
  Daha fazlası

 • En çok ofis Levent, Maslak, Gayrettepe, Zincirlikuyu ve Esenyurt'ta kiralandı

  Dünyanın en büyük ticari gayrimenkul hizmetleri şirketleri arasında yer alan Cushman & Wakefield’ın hazırladığı rapora göre, yılın ikinci çeyreğinde İstanbul’daki ofislerin yarısından fazlası Levent, Maslak, Gayrettepe, Zincirlikuyu ve Esenyurt Bölgesi'nde kiralandı.
  Daha fazlası

 • Ofis ve mağaza kiralarında baskı artıyor

  Türkiye’de inşaatı tamamlanan birçok yeni projeyle birlikte ofis arzı her geçen yıl artmaya devam ediyor. 
  Daha fazlası

 • Bağdat Caddesi’nde ilk toparlanma sinyali!

  Cushman & Wakefield'ın yayınladığı ve Bağdat Caddesi, İstiklal Caddesi ve Nişantaşı bölgesini ele alan 'İstanbul Alışveriş Caddeleri' raporunun üçüncüsüne göre, üç alışveriş merkezindeki toplam marka sayısı önceki yıla göre % 3 düşüşle 656 olurken, 67 yeni marka girişI, 95 marka çıkışı gerçekleşti. 
  Daha fazlası

 • Cushman & Wakefield Türkiye’ye birincilik ödülü

  Dünyanın önde gelen bankacılık ve finans dergilerinden biri olan Euromoney, her yıl düzenlediği gayrimenkul anketinin 2016 kazananlarını açıkladı. Uluslararası pek çok firmanın derecelendirildiği ankette Cushman & Wakefield Türkiye “Acente/ Kiralama” kategorisinde birinci olurken, üç farklı dalda derece alarak büyük bir başarıya imza attı.
  Daha fazlası

 • Kentsel Dönüşüm hakkında merak edilen sorular Konut Konferansı'nda tartışıldı

  3. Havaalanı ve 3. Köprü Bölgesi projeleriyle hızla büyümeye devam eden İstanbul'un dengesiz ve plansız büyümesinin önüne geçilmesini sağlayacak çözümlerin ele alındığı Konut Konferansı'nda, gayrimenkul sektörünün beklediği çözümler değerlendirildi. 
  Daha fazlası

 • Türkiye AVM sektöründe atağa kalktı

  Alışveriş merkezlerinde kişi başına düşen metrekare alan bakımından Avrupa ülkelerinin gerisinde kalan Türkiye, 2016 yılında atağa kalkıyor. Uluslararası ticari gayrimenkul danışmanlık şirketi Cushman & Wakefield’in hazırladığı rapora göre, İstanbul inşa halindeki AVM’lerin proje büyüklüklerine bakıldığında Avrupa’nın zirvesindeki şehir konumunda yer alıyor. Ayrıca Türkiye, 2016-2017 yılında açılacak ve inşa halindeki projeler bazında Avrupa’nın ikinci büyük ülkesi olarak dikkat çekiyor.
  Daha fazlası

 • KENTSEL DÖNÜŞÜM 2. EL KONUT FİYATLARINI UÇURDU, BALON OLUŞMADI

  Son yıllarda konut sektöründe sık sık dile getirilmeye başlanan ‘fiyat balonu oluştu mu’ sorusu artan fiyatlarla birlikte yeniden gündeme gelmeye başladı. 2014 yılında ilk hazırladığı rapor ile bu soruya yanıt veren uluslararası ticari gayrimenkul danışmanlık şirket Cushman & Wakefield, ikinci raporunu yayınladı.
  Daha fazlası

 • Altyapı projeleri gayrimenkul sektörünü canlandıracak!

  Hazırladığı 2016 yılı ilk çeyrek raporu ile sektörün nabzını tutan dünyanın önde gelen ticari gayrimenkul danışmanlık şirketlerinden Cushman & Wakefield,  3. Köprü, İzmit Körfez Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu, 3. Havaalanı projelerinin gayrimenkul sektörü için önemine vurgu yaptı.
  Daha fazlası

 • Cushman & Wakefield ve Nike EMEA'dan perakendede dev güç birliği!

  Dünyanın önde gelen gayrimenkul danışmanlık şirketlerinden Cushman & Wakefield, Nike EMEA tarafından Türkiye'de açılacak tüm yeni Nike Factory Store'ların proje yöneticiliğini üstlendi. Cushman & Wakefield Yönetici Ortağı Tuğra Gönden, “Bir mağazanın sadece 1 ay geç açılması ve satışların geç başlaması, 1 aylık ciro kaybına neden oluyor. Sistematik bir çalışmayla sahadaki uygulama süresini 4 haftaya indirip satışları erken başlatabiliyoruz” diyor
  Daha fazlası

 • Cushman & Wakefield, 2015 gayrimenkul raporunu açıkladı

  Dünyanın önde gelen gayrimenkul danışmanlık şirketlerinden Cushman & Wakefield, sektöre ilişkin analizlerine bir yenisini ekleyerek ‘2015 yılı Türkiye Gayrimenkul Pazarı Raporu’nu açıkladı. Ofis, perakende, otel, lojistik ve konut segmentleriyle gayrimenkul sektörünü bir bütün olarak ele alan Cushman & Wakefield’ın yıllık raporunda; toplam A sınıfı ofis arzının yıllık bazda % 11, perakende harcamalarının % 3.7 yükseldiği, sanayi ve lojistik pazarında ise kullanıcı işlem hacminin 2 katına çıktığı görüldü. Rapor ayrıca konut sektörünün 1.3 milyon adetlik satışla 2008’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştığını, otel pazarında ise Türkiye’ye gelen ziyaretçi sayısının bir önceki yıl ile aynı seviyeyi koruduğunu ortaya koydu.
  Daha fazlası

 • İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin dünya ile rekabetine ‘Dubai modeli’!

  Dünyanın önde gelen gayrimenkul danışmanlık şirketlerinden Cushman & Wakefield’ın Yönetici Ortağı Tuğra Gönden, İstanbul Finans Merkezi’nin (İFM) uluslararası yatırımcıları çekmesi için Dubai’yi örnek alması gerektiğini kaydetti. Gönden, “Dubai Finans Merkezi’nde şirketler gelir vergisinden muaf, yabancı çalışanlara vize, kolay şirket kuruluş süreci ve bağımsız tahkim mahkemeleri var. İFM bunları yaparsa, dünya ile rekabet edebilir” dedi
  Daha fazlası

 • Haluk Sur, Cushman & Wakefıeld'in Başkanlık Koltuğuna Oturdu

  Cushman & Wakefield'ten bugün yapılan açıklamada, şirketin Türkiye'deki liderliğini daha fazla güçlendirmek için Haluk Sur'un Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandığı belirtildi.
  Daha fazlası

 • Cushman & Wakefield Türkiye'den Kilit Atamalar

  Dünyanın en büyük özel sermayeli gayrimenkul hizmetleri şirketi Cushman & Wakefield, bugün Türkiye pazarındaki ekibine kilit atamalar yaptığını duyurdu.
  Daha fazlası